Młodzieżowy Klub Mini Żużlowy „Rybki” Rybnik został założony 03.10.2001 – jest to wpis naszego klubu do rejestru Rejonowego Sądu w Gliwicach.
Od tej chwili rozpoczęliśmy starania o wybudowanie w Rybniku mini toru.
Ostatecznie powstał on w Rybniku Chwałowicach, przy ulicy Pod hałdą (obok kopalni „Chwałowice”)
Uroczyste otwarcie toru mini żużlowego nastąpiło w dniu 11.10.2003.

Tor nie posiadał wtedy jeszcze bandy okalającej, jednakże już na początku 2004 roku, z wielką pomocą rodziców oraz członków klubu, została ona wybudowana i możliwe było zorganizowanie pierwszych poważnych zawodów – V Grand Prix w mini żużlu, które obejrzało około 500 widzów.

Rok 2004 przyniósł też klubowi pierwsze sukcesy sportowe. 17.10.2004 na torze w Częstchowie Kamil Cieślar i Mateusz Chochliński wywalczyli pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Par Klubowych, a Kamil Cieślar zajął trzecie miejsce w pierwszych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w mini-żużlu.
Rok 2005 przyniósł pierwszą imprezę rangi międzynarodowej jaką, w swojej krótkiej historii, organizował MKMŻ „Rybki” Rybnik. W dniach 20-21 sierpnia na mini torze w Rybniku odbył się Puchar Europy w Mini-Żużlu (YOUTH SPEEDWAY RACING EUROPEAN CUP 80cc), w czasie którego padał także ówczesny rekord frekwencji na mini torze – finał tych zawodów obejrzało około 1200 osób!
Rok 2005 to również kolejne sukcesy naszych zawodników na krajowych mini-torach. Dwoje zawodników Rybek stanęło na podium Indywidualnego Pucharu Polski – Mateusz Chochliński zajął pierwsze, a Kamil Cieślar trzecie miejsce. Cała drużyna Rybek wywalczyła na torze w Częstochowie tytuł Drużynowego Vice-mistrza Polski, a nasi zawodnicy zajmowali czołowe pozycje w zawodach indywidualnych.
W 2006 roku drużyna Rybek Rybnik zdobyła po raz pierwszy Drużynowe Mistrzostwo Polski. Nie był to jednak jedyny sukces naszych zawodników. Kamil Cieślar w sezonie 2006 został Indywidualnym Mistrzem Rybnika, Śląska i Polski. W 2006 r. klub był organizatorem wielu turniejów w mini-żużlu, w tym Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Największą imprezą organizowaną przez MKMŻ Rybki w sezonie 2007 był Puchar Europy w Mini-Żużlu. Zawody te odbyły się w Rybniku po raz drugi i tak jak miało to miejsce dwa lata wcześniej, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mediów i publiczności. Zawody te były olbrzymim sukcesem dla klubu, zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym – zawodnik Rybek Kamil Cieślar zajął bardzo wysokie 4-te miejsce, co było wówczas najlepszym wynikiem reprezentanta Polski w tej serii zawodów. Nie było to jedyne wysokie miejsce Kamila w tym sezonie. Został on również Indywidualnym Mistrzem Polski, zajął drugie miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski i w znacznym stopniu przyczynił się do zdobycia przez klub Drużynowego Mistrzostwa Polski.
W sezonie 2008 drużyna Rybek zdobyła tytuł Drużynowego Vice- Mistrza Polski, a tegoroczny lider zespołu Mateusz Liszka zajął drugie miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski, trzecie miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski i pierwsze miejsce w rozgrywanych w Częstochowie Indywidualnych Mistrzostwach Śląska. Dużym sukcesem był również awans Mateusza Liszki do finału Pucharu Europy.

Największą imprezą organizowaną przez MKMŻ Rybki w sezonie 2009 było Złote Trofeum w mini żużlu. Zawody te odbyły się w Rybniku po raz pierwszy i były dużym sukcesem organizacyjnym. W sezonie 2009 nie rozegrano Drużynowych Mistrzostw Polski w mini żużlu (MKMŻ Rybki Rybnik był jedynym klubem w Polsce posiadającym wystarczającą liczbę zawodników), ale zawodnicy Rybek zajęli wysokie pozycje w Indywidualnych Mistrzostwach Polski i Indywidualnym Pucharze Polski. Mateusz Liszka został I Vice-Mistrzem, a Kacper Woryna II Vice-Mistrzem Polski, Mateusz Liszka zajął również drugie miejsce w serii zawodów o indywidualny Puchar Polski. Sukcesem był również awans Mike’a Trzensioka do finału Pucharu Europy.